Zájmy

Pracovní vytížení kompenzuji svými zálibami: mám rád dobrodružství, například ve svých výpravách na Antarktidu – vzduchem i mořem, vyrostl jsem na knihách Julese Vernea, J.M.Trosky a Jaroslava Foglara, věnuji se sportovní střelbě, hraji na klavír, zabývám se hudbou a píši i hudbu vlastní.

Hudba

Hraji na klavír a varhany. Hudba mi přináší uvolnění a radost. Jako člen správní rady Nadace Leoše Janáčka se spolupodílím na správě jeho hudebního odkazu. Píši si i vlastní skladby. Kromě klavírních a sborových, píši také skladby taneční pro plesy VUT, které organizují naši studenti a absolventi, a v minulosti i pro plesy Právnické a Ekonomicko-správní fakulty MU.

Antarktida

Do Antarktidy jsem se poprvé vypravil v roce 2006 a pak ještě čtyřikrát. Tyto výpravy za dobrodružstvím naplňují moji touhu po poznání neprobádaných koutů naší planety. Ověřují odolnost a prověřují schopnost přežít v extrémních podmínkách a nepohodlí. Dávají mi možnost uvědomit si moc přírody. Vnímám na nich pokoru před jejími silami a uvědomuji si odpovědnost člověka za zachování posledních nedotčených koutů naší Země.

Sportovní střelba

Jako každý kluk jsem v dětství prožíval dobrodružství spojené se střelbou. Později jsem začal obdivovat dokonalost techniky a mechaniku. Toto spojení mě přivedlo ke studiu konstrukce letadel a vlastně také ke sportovní střelbě. Potřeba se při střelbě uvolnit a soustředit mi dává příležitost relaxovat.

Ladislav Janíček - Střelba